Covid-19 Virüse Karşı En Etkili İlaç

İnternet'te plaquenil diye yazıp arattığınızda korona virüsle ilgili bir çok paylaşım göreceksiniz. Şuan dünyada korona virüse yani covid-19 virüsüne karşı kullanılan en etkili ilacın adı plaquenil. Fakat devlet salgın sonrası bu ilacın eczanelerde satışını yasakladı. Tüm stoklar hastahanelere korona virüs tedavisi için gönderilmiş durumda. Etrafınızda herhangi bir sağlık çalışanı tanıdığınız varsa bu durumu onaylayacaktır. Hatta hastaneler bu ilacı, hastalarla birlikte doktor ve hemşirelere de önlem amaçlı kullanması için dağıtmaya başladı. Yakın zamanda virüsü atlatan insanlardan aldığımız bilgiye göre doktorlar 1 kutu antibiyotik, 1 kutu ağrı kesici ve 1 kutu mide korucunun yanında Plaquenil hapını da virüse yakalanan hastalara vermekte.

plaquenil kına kına kabuğu
Bu yazıyı yazmaktaki en önemli amacımız ise bu ilacın etken maddesi ile evde hazırlayabileceğiniz bir karışımın bulunması. İlacın etken maddesi olan kına kına kabuğuyla yapılan tarifi evde hazırlayarak tüketebilirsiniz. Bu tarif yeni bir tarif olmamakla birlikte yeryüzünde 1000 yıldır kullanılan bir tariftir. Lütfen bu yazıyı tüm sevdiklerinizle paylaşınız.

20 gr Kına Kına Kabuğu ve yarım kilo çekirdekli siyah üzüm 7 bardak suyla 45 dakika kısık ateşte kaynatılıp süzülüp her gün 1 çay bardağı içilecek. (Hamileler , emzirenler ve 31 kg altındaki çocukların bu tarifi tüketmemesi gerekmektedir.) Bu tarif yeni bir tarif değil internette kansızlık için en etkili tarif olarak bulabilirsiniz. Bu tarif aynı zamanda Covid-19 virüsüne karşı kullanılan en etkili ilaç olan plaquenilin etken maddesini içermektedir. (Kına Kına kabuğu normal kınadan farklıdır. Aktarlarda bulunabilir.) 

Plaquenil Nedir? Her biri 200 mg hidroksiklorokin sülfat içeren çok pahalı olmayan, romatizmal hastalıkların ve sıtmanın (malarya) baskılanmasında ve akut ataklarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Prospektüsünde şu hastalıkları tedavi ettiği yazar;
  • Romatoid artrit (eklemlerde ağn ve şekil bozukluğuna neden olan devamlı bir hastalık)
  • Diskoid ve sistemik lupus eritematozus (tüm vücutta veya ciltte pullanmayla kendini gösteren bir hastalık, sistemik olduğunda ateş, güçsüzlük, eklem ağrıları gibi belirtileri vardır.)
  • Işığa duyarlı deri erupsiyonlan (deri üzerinde aniden ortaya çıkan kırmızı renkli cilt lezyonları)
  • Malaryanın (sıtma) baskılanması ve akut ataklarının tedavisi
Şuan dünya bu ilacın Covid-19 tedavisinde kullanılıp kullanılmayacağını tartışmakta fakat göstergeler ilacın gayet etkili olduğunu gösteriyor. Konuyla ilgili haberler şu şekilde;

"F​ransa'nın Marsilya Üniversite Hastanesinde yapılan testlerde ​yeni tip koronavirüs tedavisinde klorokin ilacının kullanılabileceği belirtildi.​ ​Aslen ​sıtma​ ​​tedavi​sinde ​kullanılan klorokin​ ile ilgili testleri Profesör Didier Raoult yürüttü. Kovid-19'a yakalanan 24 hastanın deneysel tedaviyi kabul ettiğini belirten Prof. Raoult,​ 6 gün içinde vakalardan yüzde 75'inin virüsten kurtulduğunu açıkladı. Bu açıklamanın ardından İtalya, İspanya ve Almanya'nın ardından Avrupa'da en çok vakanın gözlemlendiği Fransa'da gözler söz konusu ilaca çevrildi. "


Çin'de binlerde ilacın arasından seçilen 3 ilaçtan biri

​16 Şubat'ta China Daily gazetesi​nde yayımlanan​ haber​e​ göre, Çin Ulusal Biyoteknoloji Geliştirme Merkezi Başkanı Cang Şinmin, Çinli bilim ​insanlarının 70 bin kadar ilaç ve kimyasal bileşeni incelediğini, bunlardan 100'ünün laboratuvar ortamında test edilmek üzere seçildiğini belirt​mişti.

Söz konusu ilaçlardan ​üçünün​ ümit verici olduğunu ifade eden Cang​, bu ilaçlar arasında​ ​k​lorokin ​fosfat​ (Chloroquine Phosphate) ilacını da saymıştı.​

İlacın 250 miligramlık paketinin Avrupa ve Amerika kıtasında ki satış fiyatları 28 dolar ila 100 dolar arasında değişkenlik gösteriyor. Lorokin fosfat, yapılan deneylerin gösterdiğine göre akciğer fonksiyonlarını yoğun bir şekilde düzeltiyor ve iyileşme süresine katkıda bulunuyor.

​70 yıl​ı aşkın süredir kullan​ımda olan ​klorokin fosfat, Dünya Sağlık Örgütü’nün ​t​emel ​i​laçlar ​listesinde ​olmasının yanı sıra​ ​s​ağlık sisteminde en güvenilir ve etkili ilaç ​seçilmişti.

2003 yılında SARS’ı keşfeden salgın hastalık bilimci ve akciğer hastalıkları uzmanı​ Çinli hekim​ Nanshan Zhong​ ve ekibi klorokin fosfatın kullanılarak daha çok ​Kovid-19 vakasının iyileştirilebileceğine ​inandıklarını ifade etmişti.​

Hastalar üzerinden test edilen diğer ilaçlar ​Favipiravir ve Remdesivir​.

Yorumlar