Hakkımızda

Nekadardayanir.com Hakkında

Merhaba, Nekadardayanir.com ekibi olarak karşınızdayız. Dünya'da ve ülkemizde israfın çok fazla olduğunun farkındayız. Bu kadar fazla olmasının birçok sebebi var. Bunlardan biri de evlerimizde sakladığımız ürünlerin doğru saklama koşullarını bilmememiz. Doğru koşullarda saklanmayan ürünler daha çabuk bozulup erkenden çöpe gidebiliyor. İsrafı azaltmak için ne yapabiliriz diye düşündük ve Nekadardayanir.com fikri ortaya çıktı.

Nekadardayanir.com genel olarak gıda depolama, gıdaların raf ömrü, bozulma süreleri, ne kadar dayandıkları ve nasıl saklanması gerektiği hakkında olsa da, gıda dışında aklınıza gelen her şeyin dayanma süreleri hakkında bilgi veren bir kütüphanedir.

Yazılarımızı, olabildiğince fazla kaynağı tarayarak hazırlamaya özen gösteriyoruz. Özellikle yabancı kaynaklardan elde ettiğimiz bilgileri geleneklerimizde yer edinmiş herkes tarafından kabul görmüş saklama yöntemleriyle harmanlayıp siz değerli okurlarımızın bilgisine sunuyoruz. Bazende kendi yaşadığımız tecrübeleri yazıya döküyoruz.

Biz Kimiz?

Biz doktor veya gıda üzerine ihtisas yapmış insanlar değiliz. Biz araştırmayı seven bir kaç mühendis ve girişimci arkadaş olarak israfı azaltma amaçlı okurlarımızı bilgilendirmeyi kendimize görev edinmiş kişileriz. İlk başlarda merak ettiğimiz konularda ilk olarak ne kadar dayanır sorusunu sorsakta bu sorunun öncesinde ve sonrasında cevaplanması gereken iki soru var. İlki nasıl saklanır? ikincisi ise bozulur mu? Bir şeyin ne kadar dayandığını öğrenmeden önce nasıl saklandığını bilmemiz, doğru koşullarda sakladıktan sonra ne kadar dayandığını öğrenmemiz, ne kadar dayandığını öğrendikten sonra ise bozulup bozulmadığına karar vermemiz gerekir.

Sizlerde israfı azaltma konusunda bir şeyler yapmak isterseniz, yazılarımızı sevdiklerinizle paylaşabilir, bilgilenmelerini sağlayabilir, araştırmamızı istediğiniz konular varsa iletişim kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Gönder