İşitme Cihazı Pilinin Ömrü Ne Kadardır?

Süreklilik, kullanıcı memnuniyeti ve cihazın gerçek performansını yansıtması bir pilin sağlayacağı en büyük katkıdır. İşitme cihazının iyi bir şekilde çalışması içerisindeki pille doğrudan ilgilidir.Ayrıca uzun vadeli bir kullanımda da pillerin önemi yine belirgindir, çünkü, içeriği,kimyası uygun olmayan bir pil kullanımı hemen ardından arızalanma ve tutarsız çalışma gibi sonuçlar getirir.

İşitme Cihaz Pillerinin uzun süreliğini ve performansını etkileyen faktörlerin başında, pilin amper değerleri ve kullanılan cihaz gelir. Cihazın model ve sınıfına ( Analog/ Dijital ) göre pilin amper değerine bağlı olarak bu süre farklılık gösterir.Pil, cihaza takılmadan önce hava ile temasını sağlayan çıkartma/kulakçık çıkarıldıktan 2 dakika sonra cihaza takılmalıdır. Bu pilin ömrü ve randımanı için önemlidir. Çünkü İşitme cihaz pilleri hava reaksiyonlu pillerdir.

işitme cihazı pili ne kadar dayanır

İşitme cihaz pillerini oda sıcaklığında ve kuru bir yerde muhafaza etmek gereklidir. Cep içinde veya cüzdan da taşınmamalıdır çünkü, bozuk para ya da anahtarlık gibi metallere teması halinde akma / sızıntı meydana gelebilir (kısa devre oluşabilir ). Piller orijinal ambalajında ya da pil kutusunda saklanmalı ve kullanılacak kadar pil ambalajı dışına çıkarılmalıdır. Ayrıca pillerin buzdolabında saklanması da uygun değildir. Eğer doğru pil tercihi yapılmazsa, cihaz açısından garanti kapsamı dışında oluşacak arızalar meydana getirebilir. Saat pili gibi ya da amper ve voltaj değerleri uygun olmayan piller kullanıldığında sorunlar olacak ve kısa ömürlü bir kullanım meydana gelecektir, bu da Kullanıcı memnuniyetsizliğine sebep olacaktır. Bu yüzden hem kullanıcı hem de satıcı tarafından her zaman, özellikle İşitme Cihazları için uygun teknolojiyle üretilmiş, kalitesinden emin olunan, marka piller tercih edilmelidir

Yorumlar