Pankek Ne Kadar Dayanır?

Bugünkü konumuz internette çokça aratılan pankek ne kadar dayanır sorusu. Pankek içeriğinden dolayı çok uzun süreler dayanan bir yiyecek değildir. Bozulma belirtileri göstermese de kısa süre sonra ya kurur ya da tadı değişmeye başlar. Hafta sonu pazar kahvaltısında pişirdiğiniz pankeklerden arta kalanları iki saat içinde soğutun; kurumasını önlemek için pankekleri folyo veya streç ile sarın veya buzdolabı poşetine koyun. Eğer dondurmayacaksanız normalde pankek için tavsiye edilen buzdolabında saklama süresi 1 gündür. Genellikle 1 günden sonra da tüketilebilir fakat kesinlikle ilk günkü tat ve kaliteyi bulamazsınız pankek çok çabuk bayatlar.

Eğer dondurmak isterseniz ve çözdürdüğünüzde maksimum lezzet elde etmek istiyorsanız, her pankek arasına bir yaprak yağlı kağıt koyun, ardından alüminyum folyoya sıkıca sarın veya buzdolabı poşetine koyun ve buzluğa atın. Pankek buzlukta en az 1 en fazla 2 ay dayanır ve çözdükten sonra tüketilebilir. Tabi bu süreler en fazla -18 ° C de sürekli dondurulmuş pankekler için geçerlidir. Pankek dondurup daha sonra yemek için aşağıdaki talimatları da izleyebilirsiniz.

pankek ne kadar dayanır

Pankeki sadece hafta sonları yapmanız gerekmez. Önceden pankek yapmak ve dondurmak için aşağıdaki ipuçlarını takip edin ve böylece haftanın her günü kolayca pankek yeme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Pankek Nasıl Dondurulur:

  • Her pankek arasına bir yaprak yağlı kağıt koyun.
  • Üst üste yığdığınız pankekleri alüminyum folyoya sıkıca sarın veya buzdolabı poşetine koyun ve dondurun.
  • Dondurulmuş pankekleri en iyi kalite için 1-2 ay içinde kullanın.

Dondurulmuş Pankekler Nasıl Yeniden Isıtılır veya Çözdürülür:

  • Mikrodalgada: Dondurulmuş pankekleri mikrodalgaya uygun bir tabağa koyun. Mikrodalga yaklaşık 1 ila 1,5 dakika boyunca veya tamamen ısınana kadar açıkta kalsın. Daha sonra afiyet olsun.
  • Fırında: Dondurulmuş pankekleri bir kurabiye yaprağına tek bir katman halinde yerleştirin ve üzerini folyo ile kapatın. 190 ° C fırında yaklaşık 8 ila 10 dakika veya ısınana kadar pişirin. Yine afiyet olsun.

Dondurulmuş Pankeklerin Bozulduğunu veya Bayatladığını Nasıl Anlarım?

Dondurulmuş pankeklerin üzerinde lekeler veya renk değişimleri oluşmuşsa, dondurucu yanığı oluşmaya başlamış demektir. Bu, donmuş pankeklerin bozulduğunu göstermez, ancak dokuya ve tada zarar verecektir ve pankek tadında azalma olacaktır. Böyle durumlarda pankekleri tüketmenizi önermiyoruz.

Peki bir diğer soru Dr.Oetker tarzında hazır olarak aldığımız pankekler ne kadar dayanır?

Kesin cevap, büyük ölçüde saklama koşullarına bağlıdır. Pankek karışımının raf ömrünü uzatmak için serin ve kuru bir alanda saklayın.

Hazır pankek tozu oda sıcaklığında ne kadar dayanır? Düzgün bir şekilde saklanan bir paket pankek karışımı genellikle oda sıcaklığında yaklaşık 12 ay en iyi kalitede kalacaktır.

Paket açıldıktan sonra pankek karışımının raf ömrünü en üst düzeye çıkarmak için, pankek karışımını kapalı hava geçirmez bir kaba aktarın veya orijinal pankek karışımı poşetini yeniden kapatılabilir bir plastik buzdolabı poşetine koyun.


Yorumlar